Zalety termoizolacji z włókien celulozowych

izolacjaDocieplenie bez spoin
Włókna celulozowe Thermofloc umożliwiają wykonanie warstwy izolacyjnej bez spoin, dopasowanej dokładnie do powierzchni, eliminującej mostki termiczne, w której – w przeciwieństwie do materiałów izolacyjnych w płytach lub w matach – nie ma strat materiału (brak docinania materiału).
Izolacja przeciwwiatrowa
Szczelne od wiatru konstrukcje dachowe i ścienne – to niezbędne warunki dla zminimalizowania strat ciepła i tworzenia przytulnego klimatu pomieszczeń.
Dyfuzja
Thermofloc może wchłaniać do 30% wilgoci, a następnie stopniowo oddawać ją na zewnątrz. Dzięki temu Thermofloc działa regulująco na klimat pomieszczeń.
Izolacja akustyczna
Zagęszczone włókna celulozowe Thermofloc tworzą optymalną izolację akustyczną.
Zużycie energii
Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii zużycie energii w procesie produkcyjnym jest bardzo niskie i wynosi ok. 5 Wh/m3. Jest to kilkadziesiąt razy mniej niż przy produkcji innych materiałów izolacyjnych.
Zakres zastosowania
Thermofloc używany jest w domkach jednorodzinnych, osiedlach mieszkaniowych jak również w budynkach szklonych i przedszkolach.
Środowisko
Thermofloc nie stanowi żadnego zagrożenia dla środowiska i można go ponownie przetwarzać.
Stosunek cena / zysk
Dobrze wykonana izolacja jest zawsze opłacalną inwestycją. Szczególnie przy zastosowaniu materiału Thermofloc amortyzuje się ona w bardzo krótkim czasie. Stwarza to właściwą relację pomiędzy nakładami finansowymi a oszczędnościami w następnych latach.
Gwarancja
Dzięki fachowej aplikacji materiału przez specjalistyczne firmy gwarantowana jest długa żywotność i trwałość izolacji Thermofloc.

Wykonywanie termoizolacji z włókien celulozowych Thermofloc.
Thermofloc jest przerabiany w dwóch różnych technikach:
1. Nadmuchiwanie na sucho.
W większości przypadków włókna celulozowe są wdmuchiwane na sucho. THERMOFLOC jest wdmuchiwany za pomocą specjalnej maszyny w wolne przestrzenie przewidziane do wypełnienia. Powstaje przy tym tak wysokie nadciśnienie, że nie występuje już później osiadanie materiału i wypełnione zostają spoiny i szczeliny. Jako szalunek wewnętrzny lub zewnętrzny może służyć bardzo wiele materiałów budowlanych jak np. folie paroizolacyjne, płyty wiórowe, OSB płyty, deskowanie, płyty gipsowo-kartonowe, płyty Heraklith i wiele innych. Ważne jest aby paroizolacja była odpowiednio przyklejona, aby uniknąć kondensacji pary wodnej w przegrodzie – ta sama zasada obowiązuje w praktyce również przy zastosowaniu innych materiałów termoizolacyjnych (np. wełna mineralna, wełna szklana itd.). Stopień zagęszczenia włókien celulozowych zależy od rodzaju przegrody, która ma być ocieplona (dach, ściana, strop, podłoga). Stopień zagęszczenia materiału waha się od 30 do 65 kg/m3.
Swobodny nadmuch. Na stropach nieużytkowych poddaszy i wentylowanych stropodachów THERMOFLOC może być nakładany metodą swobodnego nadmuchu. Grubość warstwy materiału zależy od wymaganej wartości współczynnika U. Stopień zagęszczenia materiału przy nadmuchu swobodnym wynosi 30-35 kg/ m3.
2. Natryskiwanie na mokro. Metoda natryskiwania na mokro stosowana jest przede wszystkim na otwartych powierzchniach ścian, gdzie warstwa okładzinowa (np. panele boazerii) montowana będzie dopiero później. Thermofloc jest w tej metodzie lekko zwilżany, natryskiwany na ściany i już po krótkiej chwili tworzy stabilną i zamkniętą warstwę termoizolacyjną. Następnie montowane są płyty stanowiące okładzinę wewnętrzną konstrukcji.