Chłodziary dla przemysłu mleczarskiego

mlekoNiezależnie czy produkują Państwo 100l mleka czy przetwarzają Państwo w swojej mleczarni 120.000l dziennie, szeroki asortyment nowych i używanych chłodziar pozwoli zagwarantować przechowywanie mleka w odpowiednich warunkach i bezproblemową obsługę. Produkty dostarczane przez EWEX-BIS spełniają międzynarodowe normy;  EN-60529, EN-13732, ISO 5708.

Chłodziary okrągłe otwarte

Modele od 100 do 2.000 litrów. Wybrane typy dostępne w naszej firmie spełniają najwyższe wymagania dotyczące procesu schładzania; maksymalny czas schładzania wynosi 3 godziny a dla drugiego udoju 1,5 godziny (z 10°C do 4°C) nawet w warunkach 32°C.Cechy produktu:

 • Zdecydowana większość chłodziar oferowanych przez EWEX-BIS ma zbiornik wykonany ze najwyższej jakości stali nierdzewnej – AISI304,
 • Pokrywa górna również wykonana ze stali nierdzewnej,
 • Każda chłodziara wyposażona jest w nowoczesny panel sterowniczy,
 • Wykorzystanie nieszkodliwego czynnika chłodzącego,
 • Wszystkie chłodziary wyposażone są w tablicę przeliczeniową pojemności a na życzenie mogą być wyposażone w licznik elektroniczny,
 • Możliwość wyposażenia w dolny zawór spustowy,
 • Chłodziary wyposażone w regulowane nóżki ze stali nierdzewnej pozwalają na prostą zmianę umiejscowienia bez ryzyka uszkodzenia urządzenia.

Chłodziary otwarte wannowe

Pełna oferta największych europejskich producentów; deLaval, Fontsere, Packo i innych.

Kluczowe korzyści dla klienta:

 • Izolacja termiczna większości chłodziar spełnia wymogi normy PN/A-55557 gwarantującej, że spadek tempertaury nie przekracza 0,5°C w ciągu 4 godzin
 • Specjalny tryb pracy mieszadła gwarantuje utrzymania odpowiedniej temperatury mleka i zapobiega spienianiu
 • Najwyższe normy higieny spełnione dzięki szerokiemu zastosowaniu stali nierdzewnej AISI304 minimalizują ryzyko negatywnych wyników badań bakteriologicznych zapewniając Państwu trwałość produkcji
 • Możliwość prostej rozbudowy systemu dzięki prostej możliwości podłączenia stacji udojowej oraz kolejnych schładzalników
 • Myjnia automatyczna

Chłodziary zamknięte

Profesjonalne chłodziary zamknięte oferowane przez EWEX-BIS zapewniają najlepszy stosunek jakości do ceny. Dzięki programowi „oddaj starą, przytul nową” bez przerw w produkcji wymienimy dowolną chłodziarę otwartą na przystosowaną do Państwa potrzeb chłodziarę zamkniętą.

Oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się:

 • wysoką efektywnością pracy
 • niskimi kosztami eksploatacyjnymi
 • możliwością rozbudowy o wstępne schładzanie mleka (podgrzewanie wody do pojenia krów)
 • możliwością rozbudowy o moduł odzysku ciepła (podgrzewanie wody do mycia urządzeń i ogrzewania)

Rozwiązania dla mleczarni

Od czasu rozpoczęcia współpracy z krajowymi mleczarniami skupiamy się na zagwarantowaniu odpowiedniej jakości mleka od stacji udojowej po produkcję w mleczarni. Zapewniając Państwu dostęp do chłodziar o pojemnościach do 100.000 litrów proponujemy całodobową obsługę serwisową na terenie całego kraju. Jako jedyna firma w kraju gwarantujemy zwrot kosztów utraconego surowca w przypadku awarii naszych urządzeń.
Przy rosnącej konkurencyjności i walce o najlepszych dostawców proponujemy Państwu sprawdzone narzędzie zachowania długoterminowej umowy z dostawcami. Przez ostatnie lata wielokrotnie dostarczaliśmy do obór schładzalniki do mleka finansowane przez mleczarnie oddane w użytkowanie producentowi i rozliczane w kolejnych miesiącach z bieżącej produkcji mleka. Taki model daje korzyści zarówno Państwu jak i producentom mleka – otrzymują finansowanie na niezbędne urządzenia a oszczędzone środki mogą przeznaczyć na inwestycje w innych obszarach produkcji.

Udój

EWEX-BIS oferuje pełny asortyment urządzeń do udoju krów. Niezależnie czy potrzebują Państwo dojarkę rurociągową, hale udojową czy robota udojowego, specjaliści naszej firmy chętnie pomogą w doborze najlepszego rozwiązania dopasowanego do pogłowia stada czy wielkości obory.
Zarówno nowe jak i regenerowane urządzenia sprzedawane przez EWEX-BIS objęte są gwarancją. Dla Państwa wygody posiadamy szeroki wybór części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych. W przypadku awarii pompy czy innych elementów systemu udojowego jesteśmy w stanie dokonać naprawy bezpośrednio po zgłoszeniu usterki.
W celu dobrania odpowiedniego produktu do Państwa oczekiwań prosimy o kontakt z działem handlowym.

Chemia

„Czy skuteczne środki czyszczące muszą być tak drogie” – To jedno z najczęściej zadawanych pytań związanych z utrzymaniem czystości w Państwa oborze.

Oferowane przez nas preparaty dają taki sam efekt jak chemia oferowana przez największych światowych producentów. Zdecydowanie różnią się za to ceną – dlatego, że nasze produkty nie muszą utrzymywać rzeszy międzynarodowych pośredników i luksusowych siedzib zagranicznych firm.

Oto najważniejsze produkty chemiczne EWEX-BIS, które powinny być użytkowane w każdej instalacji do udoju, przechowywania i przetwórstwa mleka:

Zarówno oparty na kwasie azotowym, niepianowy środek do mycia instalacji

ACITOP 1D – oparty na kwasie azotowym, niepianowy środek do mycia instalacji. Specjalna receptura pozwala na skuteczne, natychmiastowe usuwanie osadów nieorganicznych. Doświadczenia potwierdzają skuteczne usuwanie kamienia wodnego i mlecznego. Wysoka skuteczność mikrobiologiczna. ACIDEX działa dobrze w twardej wodzie. Sprzedawany w opakowaniach 1,5 i 20 litrów. Inne objętości (do 1000l) dostępne na zamówienie.

PROALKAN 12S – bazujący na aktywnym chlorze alkaliczny środek czyszcząco-dezynfekujący. Dla zapewnienia najwyższej higieny produkcji skutecznie usuwa resztki organiczne z rurociągów, zbiorników i innych urządzeń. PROALKAN jest podstawowym preparatem stosowanym do czyszczenia chłodziarek do mleka oraz systemów udojowych. Sprzedawany w opakowaniach 1,5 i 20 litrów. Inne objętości (do 1000l) dostępne na zamówienie.

Dodatkowo w naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości preparaty do sprzątania obór i utrzymania higieny pracowników. O najlepsze ceny prosimy pytać dystrybutorów EWEX-BIS.

Konsultacje: www.turboexpert24.com.